RELOADER H5

ReloaderH5
Die Transportentfernungen vom Feld zur Farm werden immer länger, hauptsächlich in den letzten 3 Jahren dank dem Anstieg der Biogasstationen. Dies führt bei der Transporttechnik zu wesentlichen Problemen. Der Transport mit dem Traktor auf größere Entfernungen ist nicht sehr wirtschaftlich, ganze Förderanlagen und Lastzüge können wiederum nicht auf die Felder fahren.

Naše firma přišla s geniálním řešením překládací stanice, která oddělí traktorovou dopravu od kamionové. Stroj RELOADER H5 stojí na okraji pole, které se právě sklízí. Traktory s návěsy přijíždí od řezačky k překladači, který hmotu přeskladňuje do kaminou stojícího na silnici. Kombinovanou dopravou lze ušetřit nemalé náklady na naftu, pneumatiky a čas strávený na cestě. Naši uživivatelé dokonce tvrdí, že tento systém se vyplatí na vzdálenosti již od 10-12 kilometrů.

Rychlá příprava - stroj je na přepravu velice kompaktní a může jej přepravovat menší traktor o výkonu cca 120 koní. Na poli se stroj postaví k okraji silnice tak, aby rameno mířilo do kamionu stojícího na cestě. Postupným rozkládáním dopravníku se stroj připraví pro práci. Celá operace trvá asi 5 minut. Za stejnou dobu je stroj složen a připraven k odvozu či přepravě.
R1R2R3R4R5R6

Pohon a ovládání stroje - veškeré funkce stroje jsou poháněné od vlastních čerpadel na stroji. Pouze opěrná noha pro odstavení stroje a pístnice pro pozicování ojete se ovládají hydraulicky z traktoru. Traktor točí vývodovou hřídelí na max. 540 RPM. U silnějších traktorů lze zvolit 1000 RPM v režimu volnoběžných otáček, což značně šetří palivo. Na stroji není žádný mechanický převod a díky hydraulickému pohonu je spotřeba paliva velice nízká - cca 0,1 litrů paliva na tunu.

Překládání - přeložit návěs z traktoru na kamion už je poměrně jednoduché. Na stroji se stejně jako u senážního lisu hlídá posun dopravního pásu, odkud hmota směřuje na 2 dopravníky s konstatní rychlostí. 1 celý kamionový návěs je naplněn za 8-12 minut dle zvolených traktorových návěsů. Nejvíce se osvědčila kombinace třínápravového velkoobjemového vozu o objmeu 65m3, která se přeložila do 1 kamionu za 7 minut.

P1P2P3P4P5P6P7P8P9P10P11P12P13