RELOADER H5

ReloaderH5
In the past 3 years the transport distance from fields to farms has been getting longer, namely due to the boom of biogas stations. This represents a significant obstacle for the transport technology. Tractor transport for longer distances becomes a non-efficient link of the whole line and trucks cannot drive on fields.

Naše firma přišla s geniálním řešením překládací stanice, která oddělí traktorovou dopravu od kamionové. Stroj RELOADER H5 stojí na okraji pole, které se právě sklízí. Traktory s návěsy přijíždí od řezačky k překladači, který hmotu přeskladňuje do kaminou stojícího na silnici. Kombinovanou dopravou lze ušetřit nemalé náklady na naftu, pneumatiky a čas strávený na cestě. Naši uživivatelé dokonce tvrdí, že tento systém se vyplatí na vzdálenosti již od 10-12 kilometrů.

Rychlá příprava - stroj je na přepravu velice kompaktní a může jej přepravovat menší traktor o výkonu cca 120 koní. Na poli se stroj postaví k okraji silnice tak, aby rameno mířilo do kamionu stojícího na cestě. Postupným rozkládáním dopravníku se stroj připraví pro práci. Celá operace trvá asi 5 minut. Za stejnou dobu je stroj složen a připraven k odvozu či přepravě.
R1R2R3R4R5R6

Pohon a ovládání stroje - veškeré funkce stroje jsou poháněné od vlastních čerpadel na stroji. Pouze opěrná noha pro odstavení stroje a pístnice pro pozicování ojete se ovládají hydraulicky z traktoru. Traktor točí vývodovou hřídelí na max. 540 RPM. U silnějších traktorů lze zvolit 1000 RPM v režimu volnoběžných otáček, což značně šetří palivo. Na stroji není žádný mechanický převod a díky hydraulickému pohonu je spotřeba paliva velice nízká - cca 0,1 litrů paliva na tunu.

Překládání - přeložit návěs z traktoru na kamion už je poměrně jednoduché. Na stroji se stejně jako u senážního lisu hlídá posun dopravního pásu, odkud hmota směřuje na 2 dopravníky s konstatní rychlostí. 1 celý kamionový návěs je naplněn za 8-12 minut dle zvolených traktorových návěsů. Nejvíce se osvědčila kombinace třínápravového velkoobjemového vozu o objmeu 65m3, která se přeložila do 1 kamionu za 7 minut.

P1P2P3P4P5P6P7P8P9P10P11P12P13